Qzzr ile Testlerinizi Eğlenceli Hale Getirin!

Hayatın her alanında karşı karşıya geldiğimiz, çoğu insan için özellikle küçük yaş grubu öğrenciler için sıkıcı olan testleri Qzzr yardımı ile zevkli hale getirebilir, test sonu süprizler sunabilirsiniz. Şimdi testlerimizi oluşturma kısmına gelelim.

İlk olarak  www.qzzr.com adresi üzerinden get started now kısmından isteğimize bağlı olarak üyelik kısmını seçip kayıt işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında karşımıza gelen ekranın sağ üst kısmından create butonuna tıklayarak eğlenceli testlerimizi oluşturmaya başlayabiliriz.

1

 Karşımıza 2 seçenek çıkıcak.İlk seçeneğimiz kademeli olarak test’ler oluşturmamızı sağlamakta,diğer seçenek sonuç odaklı testler oluşturmamızı sağlamaktadır.

İlk olanından başlayalım, graded kısmını seçip eğlenmeye başlayabiliriz.

Testimize kapak sayfamızı oluşturmak üzere isim vererek başlıyoruz. Next step sekmesine tıklayarak test bitimi sonunda öğrencilerimizin karşısına çıkacak eğlenceli çıktılar kısmına geliyoruz.      

2
Daha sonra bu kısımdan cevapların oranlarına göre resimler ile destekleyerek kısa kısa notlar yazabiliriz. 3

Fotoğraf ikonuna tıklayarak fotoğrafları ekleyebilir, yorum kısmından cevapların doğruluğuna göre yorumlarınızı yazabilirsiniz.

4

Çıktılarımızın hangi cevap aralıklarında gösterilmesini istiyor isek oranlarımız istediğimiz aralıkta değiştirebiliyoruz. Çıktılarımızı tamamladıysak yeşil ikonumuza tıklayarak sorular kısmımıza geçebilir.

Soru hazırlama kısmında qzzr bize bir çok alternatif sunmakta.

İlk olarak sorumuzu yazıyoruz,Yİne isteğimize bağlı olarak sorularımızı fotoğraflar yardımı ile destekleyebilmeniz mümkün.

sonrasında sorularımızın cevap şeklini belirliyoruz,fotoğraf biçiminde veya metin biçiminde seçebiliriz. Kararımızı verdikten sonra aşağıdaki ikonlardan istediğimize tıklayarak cevaplama kısmına geçebiliriz.

 

Metin İkonu                                                        Fotoğraf İkonu

5                                      6

    Metin İkonunu seçerek devam edelim. Karşımıza 3 farklı soru cevaplama seçeneği çıkacak.seçenekler sırası ile;

1.Doğru Yanlış sorular hazırlama

8

2.Tek Doğru Cevabı olan sorular hazırlama

9

3.Birden Fazla Doğru cevabı olan sorular hazırlama.  

10

    İstediğimiz soru türünü seçtikten sonra cevaplama kısmına gelerek cevaplarımızı yazıyoruz ve doğru olan cevabımızı seçmek için başındaki yuvarlağa tıklamamız yeterli olacaktır. Eğer ki cevapların sayısını arttırmak istiyor isek ADD OPTION seçeneğine tıklamamız yeterli olacaktır.

11

İlk sorumuzu tamamladık. İkinci bir soru eklemek istediğimiz takdirde ekranın sol alt köşesindeki  butona tıklayarak diğer sorularımızı ekleyebilmemiz mümkün.

12

    Fotoğraf biçiminde sorular hazırlamak istediğimiz zaman işlemlerin aynısını tekrarlayarak rahat bir biçimde eğlenceli sorular hazırlamanız mümkün.

13

  Testimizin sorularını hazırladıktan sonra sağ üst köşedeki upgrade ikonuna tıklayarak testimizin tasarımını düzenleyebilir. Karşımıza gelen ekrandan testimizi kontrol edebilir,verdiğimiz cevaplara göre aldığımız çıktıları görebilirsiniz.

14

    Update ikonuna tıklayarak testimizi tamamlamış ve paylaşmaya hazır hale getirmiş bulunmaktayız.

    Karşımıza çıkan ekranın sol tarafında testimiz paylaşmamızı sağlayan kısımlar bulunmakta kodlar aracılığı ile testinizi ile sitenize gömebilir,link aracılığı ile paylaşabilir,son olarak da sosyal-medya aracılığı ile hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

1516

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz