Şubat Atamaları için En Çok Açık Bulunan Branşlar

Yüzbinlerce Öğretmen Adayı’nın gözü kulağı 2017 Şubat Ayında yapılması beklenen öğretmen atamasından gelecek haberlerde. Öğretmenlik hayali kuranlar, 2017 Şubat’ta öğretmen ataması yapılacak mı? sorusunu soruyor. İşte öğretmen ataması haberleri…Kaynak: 2017 Şubat’ta Öğretmen Ataması olacak mı? Öğretmen Atamaları son dakika

 

Öğretmen olabilmek için gerekli şartları tamamlamış ve puanları almış olanların gözü kulağı 2017 yılının ilk aylarında olacak. Pek çok öğretmen adayının beklentisi 2017 yılının şubat ayında öğretmen ataması yapılması yönünde. Hükümetten ve MEB’ten konu ile ilgili yeterli açıklamaların gelmemesi öğretmen adaylarını endişelendiriyor.

2017 Şubat Öğretmen Ataması son günlerin en çok merak edilen konularından biri. Öğretmen Atamaları en son Kasım 2016’da gerçekleşmişti ve o günden beri bu konuda pek bir açıklama yapılmıyor. Yüzbinlerce öğretmen adayı ise; “2017 Şubat’ta öğretmen ataması olacak mı? Şubat 2017 Öğretmen atamaları son durum ne? Öğretmen ataması son dakika haberleri, 2017’de Hangi branşlarda öğretmen atanacak?” sorularını ve cümlelerini internet üzerinden arıyor.

Konu ile ilgili açıklama ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi. İsmet Yılmaz, 2017 yılı Şubat Ayı’nda beklenen öğretmen ataması ile ilgili net bilgi vermekten kaçındı.

2017 Şubat Öğretmen Ataması olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, öğretmen adaylarının merakla beklediği Şubat 2017 öğretmen atamaları konusunda şu bilgileri verdi;

“Tek başıma benim vereceğim bir karar değil. Başbakanımızın, Maliye Bakanımızın, Devlet Personel Başkanlığı’na gelecek ve Türkiye’nin öğretmene ihtiyacı var, polise, hakime, doktora ihtiyacı var.” dedi. 2017 Şubat atamalarının yanı sıra lisansı iptal edilen öğretmenlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Yılmaz; “Eğer herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı yoksa, lisansı iptal edilmiş öğretmenlerin lisans hakkı verilecektir” şeklinde konuştu.

Öğretmen atamaları konusunda, AK PARTİ hükûmetleri döneminde, 2003-2015 döneminde 512 bin atama yapıldı değerli arkadaşlar. Yani bugüne kadar AK PARTİ hükûmetleri döneminde on dört yılda, AK PARTİ hükûmete geldiği anda yaklaşık -benim hatırladığım- 450 bin civarındaydı, bu dönemde 512 bin öğretmen ataması yapıldı. Merak etmeyin, öğretmen atamalarını her zaman yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

2017 Yılı için Hangi Branşlarda Öğretmen Açığı var? 

2017 Şubat Öğretmen atamaları ile ilgili bir diğer merak edilen konu hangi branşlarda atama şansının daha yüksek olduğu. En çok öğretmen açığı olan 20 branş, atamaların yüzde 95’ini oluşturacak. Eğer aşağıdaki 20 Branş’ta iseniz, atanma şansınız daha yüksek.

İşte en çok açık bulunan 20 branş;

1) İngilizce Öğretmenliği
2) Özel Eğitim Alanı
3) Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenliği
4) Sınıf Öğretmenliği
5) Okul Öncesi Öğretmenliği
6) PDR-Rehber Öğretmen
7) İlk Öğretim Matematik Öğretmenliği
8)  Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği
9) Beden Eğitimi Öğretmenliği
10) Türkçe Öğretmenliği
11) Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği
12) Arapça Öğretmenliği
13) Matematik Öğretmenliği
14) Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği
15) Müzik Çğretmenliği
16) Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği
17) İ.H.L. Meslek Dersleri Öğretmenliği
18) Biyoloji Öğretmenliği
19) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
20) Kimya/Kimya Teknolojisi Öğretmenliği

(kamubiz.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz