Eğitime Sihirli Bir Dokunuş: ETZ17

Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ) bu yıl “Sihre Yolculuk” diyor…

Eğitim ve teknolojiyi bir araya getiren “Eğitim Teknolojileri Zirvesi” 4. kez 4 Mart 2017`de Radisson Blu Hotel Şişli’de düzenlenecek. Türkiye’de alanında ilk ve tek olan zirve, bu yıl da eğitim, iş ve medya dünyasını bir araya getiriyor.

4 Mart 2017 tarihinde 4.sü düzenlenecek olan Eğitim Teknolojileri Zirvesi, alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacıları bir araya getirerek çok çeşitli panel ve atölyelere ev sahipliği yapacak. Zirvenin hedefi, katılımcıları yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik yeniliklerden haberdar ederek onların bu alanlarda çeşitli uygulamalar deneyimlemelerini sağlamak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim, iş ve medya dünyasını bir araya getirmesi bakımından Türkiye’de alanında ilk ve tek olan zirve, katılımcıların üretkenliklerinin arttırılması ve yaratıcılıklarının gelişmesi için onlara ilham kaynağı olmayı amaçlıyor.

Vatan Şaşmaz’ın sunumu ile gerçekleşecek 4. Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin açılışını ünlü illüzyonist Aref Ghafouri çok ses getirecek gösterileri ile yapacak. Işınlanma gösterisi ile dikkatleri üzerine çekecek olan Aref seyircilerden birini uçuracak. Sihir temasına uygun olarak sihirli duvar ve sihirli gözlük teknolojisi etkinlikte yer alacak.

Ayrıca zirvede Türkiye’de ilk kez yapılacak atölye ve sunumlar da gerçekleşecek. Bu oturumlardan ilgi çeken başlıklar ise şöyle: Sanal Gerçeklik ile Kodlama, Hareketin Matematiği, Eğitimde TI Teknolojilerinin Kullanımı ve STEM Etkinlikleri, Kodlama ile Kendi Twitter Uygulamanı Yap, Oyunun Kitabını Yazıyoruz, Eğitimciler İçin Robotik Atölyesi, Beynimiz Nasıl Karar Alır?, Yetişkin Eğitiminde Dijital Çözümlerin Geleceği, Stanford Hapishane Deneyi ve Dil Eğitimi, Bilgisayar Oyunları ve Oyun Bağımlılığı, Medya Paneli, Eğiticinin Eğitimi, Başka Bir Şey Arayışı, Yeni Nesil İnteraktif Video Hazırlama Atölyesi, Girişimcilik, Melek Yatırımcılık ve Ötesi, iPad ile Kodlama, Oyun Tabanlı Ölçme ve Değerlendirme, LEGO® Education WeDo 2.0 Atölyesi,Öğrenci Merkezli Motivasyon Tasarımı: Oyunlaştırma Sosyal Medya Paneli, QuizGame Yarışması,  Yeni Nesil Eğitim Teknolojileri ve Medya Çarpanı, Sihir Yaratan Kadın Paneli, Tedx ile Edtech Okulunuzda Bir Araya Gelirse Ne Olur?, Geleceğe Yön Verenlerin Akademisi ETZ Akademi…

Katılımcılar HoloLens’in eğitimde nasıl kullanılabileceğini ETZ’de deneyimleyebilecekler. Suda hologram, düşünce kontrollü biyonik el, 3 boyutlu çikolata baskı makinası, Elektronik devre printer, 3 renkli veya flex basabilen 3 boyutlu yazıcılar, ve fotoğraf baskılı kahve makinası Türk İşi ekibi tarafından sergilenecek.

İlk düzenlendiği yıldan beri çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin de desteklendiği etkinlikte, bu yıl da her konuşmacı için KAÇUV’a (Kanserli Çocuklar Umut Vakfı) bağışta bulunulacak.

Etkinlik programı, konuşmacılar, sunum içerikleri ve detaylı bilgi için www.etz.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz