Easel.ly ile Pratik Bir Şekilde Profesyonel Sunumlar Hazırlayın!

2012 yılında yayınlamaya başlayan easel.ly web ortamında profesyonel programları aratmayan tasarım arayüzü ile kullanılarına hizmet vermeye başladı. Kullanıcılarına sunduğu tasarım arayüzü rahat bir şekilde sürükle-bırak yöntemi ile profesyonel görsellerin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Bünyesinde bulundurduğu binlerce tasarım şablonu ve tasarım nesneleri ile web ortamında kullanarak siz de rahatlıkla görselinizi oluşturabilir ve ihtiyacınıza yönelik yerlerde kullanabilirsiniz. En sık eğitimcilerin ve öğrencilerin kullandığı easel.ly’de ders planları, istatistik tabloları, mesleki sunumlar hazırlanıp, yayınlanabilir. Peki easel.ly’de bir görsel oluşturmak istersek hangi yolları izlemeliyiz? İsterseniz bunları adım adım anlatalım ve siz de profesyonel görselinizi oluşturun!

İlk olarak easel.ly adresine girdikten sonra ücretsiz olarak kayıt olabileceğimiz “Sign Up Free” butonuna tıklayarak kayıt ekranına gidiyoruz.

2

Bu ekranda isterseniz mail adresiniz, isterseniz facebook ya da Google+ plus hesabınız ile üye olabilirsiniz. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra yönlendirildiğiniz anasayfada tasarımınıza uygun bir şablon seçerek, kendi içeriğine uyarlayabileceğiniz düzenleme ekranına gelerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hangi kategoride çalışma yapıyorsanız, o kategoriyi sağ bölümde bulunan alandan seçerek ona uygun şablon seçebilirsiniz.

3

Seçtiğimiz bir şablonu düzenleme ekranına girerek onun üzerinde değişiklik yapabilir ve görselleri silebilir ya da ekleme yapabiliriz. Üst kısımda bulunan seçeneklerden “backgrounds” ile arka plan rengini ve tasarımını değiştirebilir, “shapes” ile şekiller ekleyebilir, “text” ile metin oluşturabilir, “charts” ile grafik ekleyebilir ve “upload” seçeneği ile hazırda bulunan grafiğimizi şablon üzerine entegre edebiliriz. Diğer seçenekler ise kelime düzenleme ve yapılandırma seçenekleridir.

4

 

Peki web üzerinde oluşturduğumuz görseli kendi sunumlarımızda nasıl kullanabiliriz? Tasarım ayarlarının üstünde bulunan seçeneklerden “Download” seçeneği ile oluşturduğumuz görseli bilgisayarımıza düşük kalitede, yüksek kalitede ya da PDF olarak indirip kullanabiliriz. Ayrıca “Share” seçeneği ile paylaşılabilir bir bağlantı alarak, bağlantıyı paylaştığımız kişilerin bu görseli görmesini sağlayabiliriz.

easel.ly bu kadar, şimdi easel.ly adresine girip en uygun görseli hazırlama zamanı!

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz