Canva ile Harika Tasarımlar Hazırlayın!

Kendini Tasarımın kolay yolu!  olarak nitelendiren canva web ortamında profesyonel şablonları ve profesyonel bir görsel oluşturmak için gerekli olan bütün araçları size sunuyor. Derslerde, seminerlerde ya da ihtiyaç duyabileceğiniz her yerde kullanabileceğiniz, pratik bir şekilde oluşturabileceğiniz görselleri www.canva.com adresine giriş yaparak, ister e-mail adresiniz ister Facebook ya da    Google+ hesabınızla üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra fotoğrafta gösterilen rollerden hangisine sahipseniz onu seçip görsellerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Screenshot_1

Rolünüzü seçtikten sonra nasıl tasarım oluşturmak istiyorsanız ona uygun şablonlara ulaşabileceğiniz kategoriyi seçip tasarım ekranına ulaşabilirsiniz.

Tasarım ekranında beyaz bir alan, sizin görselinizi hazırlayabileceğiniz bir ekran olarak size sunulacaktır. Sunulan bu ekranda sol tarafta bulunan araçları kullanarak, aklınızda bulunan tasarıma uygun gerek duyduğunuz bütün grafikleri 1 milyondan fazla resmi içeriğinde bulunan Canva’dan alabilir ve kullanabilirsiniz.

7

Arka plan, renk ayarları, yazı karakteri, şekil düzenlemeleri, tuval düzeni gibi ayarları yapabilir ve görsellerinizi de ekleyerek tasarımınıza başlayabilirsiniz.

Basit bir hazırlama fakat profesyonel tasarımlar ortaya çıkarabileceğiniz Canva’da oluşturduğunuz görselinizi sunum düzenleme ekranının üstünde bulunan “Download” butonu ile bilgisayarınıza, düşük kalite, yüksek kalite ya da PDF olarak indirebilirsiniz.

Screenshot_2

Ayrıca paylaşılabilir bir bağlantı alarak, istediğiniz kişilerle sunumunuzu / tasarımınızı paylaşabilir ve “Make Public” seçeneğini aktif tutarak Canva kullanan herkese görünür yapabilirsiniz.

Evet, Canva bu kadar basit ve profesyonel! Şimdi www.canva.com‘a  girerek tasarımınızı oluşturabilir ve istediğiniz her yerde ilgi çekici bir şekilde kullanabilirsiniz!

 

4

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz