Bayburt Yüzbaşı Şehit Agah Ortaokulu Öğrencileri Kodlamaya Başladı!

BAYBURT YÜZBAŞI ŞEHİT AGAH ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ KODLAMAYA BAŞLADI BİLE!

Bayburt Yüzbaşı Şehit Agah Ortaokulu öğretmeni Recep İlaslan, ortaokul öğrencilerinin kodlamaya başladığını ve örnek projeler ortaya çıkararak bizimle paylaştı. Bu örneğin tüm okullarda gerçekleşmesini dileyerek, Recep İlaslan hocamızın haber metnini sizinle paylaşıyoruz.

okul3

Bayburt Yüzbaşı Şehit Agah Orta Okulu 7. sınıf öğrencilerinden Arda İLHAN Bilişim Teknolojileri ve Yazılımı Dersinde Scratch programında Pacman adlı oyun yazdı. Oyunda iki düşman bulunmakla beraber düşmanlara değdiğinde Pacman hakkını kaybederek yeniden başlıyor. Ayrıca oyun sesi ve oyunda yanma sesi de bulunuyor. Öğrencilerimiz kodlama dersi gelmeden daha kodlamaya başladılar.

okul2

Arda İlhan, “Bu dersi ilkokulda almış olsaydım çok daha gelişmiş oyunlar yazabilirdim.” dedi. Bilişim Teknolojileri Yazılımı dersinin zorunlu olmasıyla beraber öğrencilerin büyük ilgisi olan derste excelde ideal kilo programı, döviz programı gibi programlarda yapmıştır. İlkokul, ortaokul ve liselere zorunlu olarak gelecek kodlama dersi ile birlikte yakın bir zamanda birçok öğrenci kodlama dersinin faydalarını ve üzerindeki etkilerini görecektir.okul1

Yorum Yaz

Yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz